Szkolenia Rady pedagogiczne Kontakt Załóż konto Zaloguj się FAQ
Liczba wierszy    a-z z-a a1a2a3

  Poznajemy osobliwości projektowanego Turnickiego Parku Narodowego

Rodzaj lekcja otwarta DM
Status W trakcie rekrutacji
Tematyka

-Zbiórka 0 6:45-wyjazd o 7:00-przejazd przez Dynów do Birczy-Korzeniec-1,5 godzinny spacer połączony z zajęciami warsztatowymi wzdłuż ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w "Rezerwacie Krępak"który chroni cenne fragmenty lasu jodłowo-bukowego naturalnego pochodzenia, runo charakterystyczne dla podgórskiej formy buczyny karpackiej oraz ciekawe elementy rzeźby terenu z osobliwościami geologicznymi ( ostańce piaskowcowe z fliszu karpackiego, głęboko wcięta dolina)

 

- przejazd do Arłamowa- zwiedzanie kompleksu oraz przejście Ścieżką przyrodniczo- edukacyjną "Lasy Arłamowskie" – Trasa ścieżki przebiega przez centrum istniejącego w latach 1968-1991 legendarnego państwa arłamowskiego. W czasie istnienia państwa arłamowskiego lasy te nie były dostępne dla społeczeństwa tak jak obecnie. Poznanie osobliwości przyrodniczych rezerwatu „Turnica”

 

-W zależności od pogody w wariancie bezdeszczowej pogody przejście Ścieżką przyrodniczo-edukacyjną "Łomna" (Miejsce na ognisko!) - Ścieżka znajduje się w miejscowości Łomna. Miejscowość Łomna jest to jedna z licznych nieistniejących już wiosek Pogórza Przemyskiego, które zostały zniszczone po II Wojnie Światowej. Jest to doskonałe miejsce aby poznać historię Pogórza Przemyskiego oraz przyrodę Doliny Wiaru. Znajduje się tu wiata z miejscem na ognisko lub w razie deszczu ognisko przy punktcie widokowym w miejscowości Wola Korzeniecka  ( duże zadaszenie !)– obiekt, który zlokalizowany jest na wzniesieniu Chomińskie przy czerwonym szlaku turystycznym PTTK. Znajduje się tu wiata z miejscem na ognisko oraz platforma widokowa, z której widać panoramę Pogórza Przemyskiego oraz mało znane Góry Sanocko-Turczańskie. Widać stąd doskonale przebieg Doliny Wiaru, czyli jedną z umownych granic pomiędzy Górami Sanocko-Turczańskimi i Pogórzem Przemyskim, a przy dobrej widoczności widać również Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

-powrót o godz. 19:00

Liczba godzin 8 godz
Prowadzący Robert Szura
Miejsce rozpoczęcia nie ustalono konkretnej sali
GPS:
Termin realizacji 2024-05-21 07:00 - 19:00
Odpłatność Nie
Cena 0 PLN
Maksymalna liczba zgłoszeń 5
Termin zgłoszeń
Oddział Rzeszów
Adresat nauczyciele
Adresat - szczegóły nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ograniczona ilość miejsc w busie
Odbiorca Inne
Obszar Podstawa programowa
Przedmiot Geografia
Uwagi
Dane do wpłaty
(tylko dla szkoleń płatnych)
Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie
ul. Niedzielskiego 2, 35-036 Rzeszów

Od dnia 19 marca 2021 r. numer konta został zmieniony na: 87 1090 2750 0000 0001 4750 4074 (Santander Bank)

W tytule przelewu prosimy umieszczać temat szkolenia i termin.

Osoby zapisane na szkolenie są zobowiązane do dokonania opłaty za warsztaty najpózniej 3 dni przed szkoleniem

Aby otrzymać fakturę, należy podać w uwagach dane odbiorcy i nabywcy wraz z NIP.